RESULTS: Sunday’s Results

Here are the results from matches raced on Sunday 19th May: National League Kesgrave 91 Birmingham 87 North & Scotland League Division 1 Hull 80 Astley & Tyldesley 99 Sheffield 107 Bury 71 Division 2 Hull 68 Astley & Tyldesley 80 Sheffield 117 Bury 48 Division 3 Hull 71 Astley & Tyldesley 75 Sheffield 16 Bury 12 South-East League Division […]

Read more

RESULTS: Sunday’s results

Here are the results for matches raced on Sunday April 28th: North & Scotland League Division 1 Fife 80 Bury 87 Sheffield 114 Astley & Tyldesley 66 Division 2 Heckmondwike 67 Hull 83 Sheffield 128 Astley & Tyldesley 69 Sheffield’s score includes 49 penalty points for Astley & Tyldesley’s use of 2 ineligible riders Division 3 Heckmondwike 15 Hull 65 […]

Read more

RESULT: Scottish 4’s Round 2

Staged at Edinburgh on Sunday 21st April Fife 52Kayden Davidson 16 (5)Dougie Morgan 14 (4)Callan Cuthbert 11 (4)Joshua Falconer 11 (4) Edinburgh 41Jake Slight 16 (5)Alex Matthews 9 (4)Nathan Slight 6 (3)Ewan Tulloch 5 (2)Johnny Murphy 5 (3) Glasgow 36Andy MacDougall 17 (5)Tomasz Majorke 8 (4)Colin Grey 6 (4)Ben Hutton 5 (3) Northumbria 32Jason Keith 16 (5)Terry Kirkup 12 (4)Marianne […]

Read more

RESULTS: Sunday’s results

Here are the results from matches ridden on Sunday 7th April: North & Scotland League Division 1 Bury 91 Hull 86 Fife 69 Sheffield 111 Division 2 Astley & Tyldesley 76 heckmondwike 70 Bury v Hull – match postponed as Bury were unable to raise a team Division 3 Astley & Tyldesley 71 Heckmondwike 7 Bury 14 Hull 66 Challenge […]

Read more

RESULTS: British Indoor Championships

Here are the full results of the 2023 British Indoor Championships which were staged at Sports Connexion, Ryton On Dunsmore over the weekend of Saturday 13th & Sunday 14th January: Junior Individual Final Kenzie Bennett (Poole) 20, Ryker Jolly (Kesgrave) 18*, Noah Woodhouse (Kesgrave) 18*, Charlie Parr (Kesgrave) 17, JJ Wildman (Exeter) 17, Owen Geach (Exeter) 15, Oliver Saunders (Poole) […]

Read more

RESULTS: Men’s World Under 21 and Senior Final qualifiers decided

Two more sets of World Final qualifiers were confirmed on Tuesday at Le Fevre in the Men’s Under 21 and Senior categories The Under 21’s faced a pre-qualifier and Braylan Macdonald, James Porter, Lewis Foxley, Mikolaj Menz, Blade Blatchford, Brad Williams, Radek Morawiak, Blake Frencken, Locke Pearce, Jakub Ignys, Igor Domagala,Jakub Sawinski, Torsten Jolly, Kosma Sikorski, Dawid Lis and Ryan […]

Read more

RESULTS: Sunday’s results

Here are the results from matches ridden on Sunday October 15th: North & Scotland League Division 1 Hull 94 Sheffield 85 Division 2 Play off Heckmondwike 66 Fife 82- match ridden at Cramlington Midland League Birmingham v Coventry – awaiting result South & South Wales League Division 1 East Newport 89 Poole 87 Newport 71 Poole 100 Southampton 88 Exeter […]

Read more

RESULTS: Sunday’s results

Here are the results from matches ridden on Sunday 8th October 2023: North & Scotland League Division 1 Astley & Tyldesley 73 Fife 107 Bury 104 Fife 75 Bury win North & Scotland League Division 1 championship Yorkshire League Round 6 at Hull Hull 64, Sheffield 58, Heckmondwike 39 Hull win Yorkshire League South & South Wales League East Newport […]

Read more
1 2 3 19