RESULTS: Sunday’s results

Here are the results from matches ridden on Sunday 7th April: North & Scotland League Division 1 Bury 91 Hull 86 Fife 69 Sheffield 111 Division 2 Astley & Tyldesley 76 heckmondwike 70 Bury v Hull – match postponed as Bury were unable to raise a team Division 3 Astley & Tyldesley 71 Heckmondwike 7 Bury 14 Hull 66 Challenge […]

Read more

RESULTS: British Indoor Championships

Here are the full results of the 2023 British Indoor Championships which were staged at Sports Connexion, Ryton On Dunsmore over the weekend of Saturday 13th & Sunday 14th January: Junior Individual Final Kenzie Bennett (Poole) 20, Ryker Jolly (Kesgrave) 18*, Noah Woodhouse (Kesgrave) 18*, Charlie Parr (Kesgrave) 17, JJ Wildman (Exeter) 17, Owen Geach (Exeter) 15, Oliver Saunders (Poole) […]

Read more

RESULTS: Men’s World Under 21 and Senior Final qualifiers decided

Two more sets of World Final qualifiers were confirmed on Tuesday at Le Fevre in the Men’s Under 21 and Senior categories The Under 21’s faced a pre-qualifier and Braylan Macdonald, James Porter, Lewis Foxley, Mikolaj Menz, Blade Blatchford, Brad Williams, Radek Morawiak, Blake Frencken, Locke Pearce, Jakub Ignys, Igor Domagala,Jakub Sawinski, Torsten Jolly, Kosma Sikorski, Dawid Lis and Ryan […]

Read more

RESULTS: Under 16 Boys Pre-Qualifier and Over 40’s Semi-Finals

The line-ups for 2 further World Finals were decided yesterday at Findon as the Under 16 Boys Pre-Qualifying round and the Over 40’s semi-finals were staged The Under 16 Boys Pre-Qualifier was held first and this saw Leon Penketh, Kenzie Bennett, Oskar Dusinski, Pawek Szkludarek, Harvey Yard, Oliver Saunders, Cody Thomson, Arras Graczyk, Shaun Kell, JJ Wildman, Josh Candy, Aiden […]

Read more

RESULTS: Sunday’s results

Here are the results from matches ridden on Sunday October 15th: North & Scotland League Division 1 Hull 94 Sheffield 85 Division 2 Play off Heckmondwike 66 Fife 82- match ridden at Cramlington Midland League Birmingham v Coventry – awaiting result South & South Wales League Division 1 East Newport 89 Poole 87 Newport 71 Poole 100 Southampton 88 Exeter […]

Read more

RESULTS: Sunday’s results

Here are the results from matches ridden on Sunday 8th October 2023: North & Scotland League Division 1 Astley & Tyldesley 73 Fife 107 Bury 104 Fife 75 Bury win North & Scotland League Division 1 championship Yorkshire League Round 6 at Hull Hull 64, Sheffield 58, Heckmondwike 39 Hull win Yorkshire League South & South Wales League East Newport […]

Read more

RESULTS: Sunday’s Results

Here are the results from matches raced on Sunday September 17th 2023: South East League Division 2 Hethersett 89 Hellingly 70 Ipswich 64 Kesgrave 95 Norwich 86 Hellingly 74 Youth League Hethersett 82 Hellingly 78 Ipswich 97 Kesgrave Pumas 63 Ipswich 56 Kesgrave Panthers 104 National League Ipswich 83 Kesgrave 100 North & Scotland League Division 1 Fife 84 Sheffield […]

Read more

RESULTS: Sunday’s Results

Here are the results from matches ridden on Sunday 10th September: South-East League Division 2 Hethersett 88 Norwich 70 Scottish League at Edinburgh Senior match Northumbria 47Fife B 45Fife A 38Edinburgh 34Glasgow 30 Women & Juniors league Borders 56Fife 43Edinburgh 35Glasgow 6 Series standings Seniors Fife 19.5Northumbria 18Edinburgh 12Glasgow 9.5 Women & Juniors Borders 16Edinburgh 13Fife 11Glasgow 4 Yorkshire League […]

Read more

RESULTS: British Individual Championships Day 3

Here are the results from Day 3 of the 2023 British Championships at Astley & Tyldesyey: British Over 40’s Individual Championship Gavin Wheeler (Poole) 20, Phil Gard (Poole) 17, Kevin Burns (Leicester) 16, Lee Aris (Wednesfield) 15, Mark Whitehead (Leicester) 15, Steve Harris (Astley & Tyldesley) 15, Mark Winwood (Birmingham) 14, Terry Norman (Stockport) 12, Lee Phillips (Astley & Tyldesley) […]

Read more

RESULTS: British Individual Championships Day 2

Here are the results from Day 2 of the 2023 British Individual Championships: Sheffield (Cookson Park) British Over 50’s Individual Championship Norman Venson (Leicester) 19*, Steve Harris (Astley & Tyldesley) 19*, Phil Gard (Poole) 17, Jason Ashford (Great Blakenham) 15, Jason Keith (Fife) 15, Chris Turner (Sheffield) 14, Terry Norman (Stockport) 13, Paddy Wenn (Norwich) 13, Lee Galley (Newport) 13, […]

Read more

RESULTS: British Individual Championships Day 1

Here are the results from Day 1 of the 2023 British Individual Championships: Sheffield (Cookson Park) Kesgrave riders dominated day one of the British Individual championships at Cookson,  Sheffield.  The Panthers provided three of the four championship title winners, and for good measure Zac Payne won the senior Qualifier. British Under 12 Boys Individual Championship The under 12 boys pre […]

Read more
1 2 3 17